İsrailli vatandaşlardan Netenyahu’ya mesaj: Artık ateşkes yapın!

El Kassam Tugayları’nın elinde esir bulunan Yahudi kadınlar, İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu’ya mesaj gönderdi.

İsrailli vatandaşlardan Netenyahu’ya mesaj: Artık ateşkes yapın!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.10.2023
A+
A-

Haber7

İsrail’in Gazze’de yapmış olduğu ağır bombardıman ve soykırım 24. Gündür kesintisiz devam ediyor. Hamas’a bağlı El Kassam Tugayları dün yapmış olduğu operasyonla birlikte elindeki esir sayısını 239’a çıkardı.

Kaçırılan esirler arasından 3 kadın, İsrail Başbakanına video kaydı ile mesaj gönderdi. Binyamin Netenyahu ise sosyal medyadan bu mesaja karşılık verdi.

GÖSTERİŞ YAPIYORSUN

El Kassam Tugayları’nın elinde bulunan 3 Yahudi kadın bir video kaydı ile İsrail Başbakanına seslendi ve artık ateşkes ilan etmesi gerektiğini söyledi. Yahudi esirler mesajın devamında şunları ifade etti:

“Netanyahu ateşkes yapman gerekiyordu. Hepimizi serbest bırakmanız gerekiyordu. Sen Gazze Şeridi’ne gidip askeri üniformalarla gösteriş yapıyorsun. Sizin başarısızlığınızın suçunu biz üstleniyoruz. Yeter artık ateşkes yapın ve bizi serbest bırakın.”

İsrailli vatandaşlardan Netenyahu'ya mesaj: Artık ateşkes yapın!

EVİNİZE DÖNMENİZ İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORUZ

İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu ise sosyal medya hesabından rehinelerin isimlerini vererek bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda, evinize dönmeniz için her şeyi yapıyoruz diyen Netenyahu şunları dile getirdi:

“Savaş suçu işleyen Hamas’ın kaçırdığı Elena Trupanov, Daniel Aloni ve Ramon Kirsht’a sesleniyorum. Size sarılıyorum, kalbimiz seninle ve diğer kaçırılanlarla birlikte. Kaçırılan ve kaybolan tüm insanların evlerine dönmesi için her şeyi yapıyoruz.”

אני פונה לילנה טרופנוב, דניאל אלוני ורימון קירשט שנחטפו על ידי החמאס שמבצע פשעי מלחמה:

אני מחבק אתכן. ליבנו אתכן ועם שאר החטופים.

אנו עושים הכל כדי להחזיר את כל החטופים והנעדרים הביתה.

— Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו (@netanyahu) October 30, 2023

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari ise düzenlediği basın toplantısında, Hamas‘ın elindeki esirlerin sayısına ilişkin güncel bilgileri paylaştı. Gazze‘de alıkonulan 239 kişinin bulunduğunu ve ailelerine bilgi verdiklerini söyledi.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.