2 İlde Operasyon: 1 Milyar TL’lik Kaçakçılık Önlendi

2 İlde Operasyon: 1 Milyar TL’lik Kaçakçılık Önlendi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.05.2024
A+
A-

2 İlde Operasyon: 1 Milyar TL’lik Kaçakçılık Önlendi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Mersin ve Kocaeli’de gerçekleştirdikleri operasyonlarda toplam değeri 1 milyar 22 milyon lira olan kaçak eşyayı ele geçirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü’nün istihbarat faaliyetleri sonucunda Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, “insani yardım malzemesi” beyanlı konteynerlerden şüphelendi. Konteynerlerde yapılan x-ray taraması sonucunda şüpheli yoğunluk tespit edilerek fiziki arama yapıldı. Ayrıntılı aramada, yasa dışı olarak Türkiye’ye sokulmaya çalışılan 6 konteynerde 130 bin kilogram oyuncak ve 2 konteynerde kumaş cinsi ticari eşya ele geçirildi. Kaçak eşyaların piyasa değerinin yaklaşık 1 milyar lira olduğu belirlendi.

Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri de yürüttükleri risk analizi çalışmaları kapsamında Kocaeli Limanı’ndaki şüpheli konteynerleri takibe aldı. Detaylı aramalar sonucunda 4 konteynerde 197 bin 548 oyuncak, 2 bin 592 fan, 28 bin 800 lazer, 575 gözlük, 2 bin 484 çanta, 7 bin 950 top ve 8 bin 690 oyun seti bulundu. Bu kaçak eşyaların piyasa değeri ise yaklaşık 22 milyon lira olarak tespit edildi.

Böylece, Mersin ve Kocaeli’de gerçekleştirilen iki operasyonda toplamda 1 milyar 22 milyon lira değerinde kaçakçılığa engel olundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.