Ticaret Bakanlığı açıkladı: Beyaz ete ihracat yasağı geliyor

Son aylarda fiyatlarında artış görülen tavuk etiyle ilgili Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, fiyatları düşürmek için tavuğa ihracat yasağı getiriyor.

Ticaret Bakanlığı açıkladı: Beyaz ete ihracat yasağı geliyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.04.2024
A+
A-

CNN Türk İstanbul haber müdürü Nihat Uludağ, canlı yayında Ticaret Bakanlığı’nın beyaz et fiyatlarını düşürmek için çalışma başlattığını da ifade etti. Ticaret Bakanlığı’nın beyaz etteki fahiş fiyat artışını engellemek için tavuğa yurt dışına ihracat yasağı geleceğini açıkladı. Bu yasak ile yurt dışına ihraç edilen tavuğun iç piyasaya yönlendirileceğini ve fiyat artışının önüne geçileceği belirtildi.

Uludağ, Ticaret Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde İstanbul’da 136 fahiş fiyat denetçisinin Ticaret Bakanlığı tarafından göreve başlatıldığını da hatırlattı. Fahiş fiyat denetçilerinin “Kırmızı etteki fiyat artışının beyaz eti de etkiledi” dediğini söyleyen Uludağ, vatandaşın beyaz ete yöneldiğini, alınan tedbirlerle beyaz et arzının artarak fiyatlara inandığını ifade etti.

KIRMIZI ET İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR

Kırmızı et fiyatları ile ilgili Bakanlığın açıklamada bulunduğunu belirten CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Uludağ “Kırmızı etle ilgili de çalışmalar var. Önümüzdeki günlerde Kurban Bayramı var. Piyasaya et sürümü daha da artacak. Kırmızı etin fiyatlarının da düşecek” dedi.

 

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.