‘Siyasette münakaşayla müzakere birlikte yürür’

CHP lideri Özgür Özel, dün memleketi Manisa’nın Yunusemre ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Semih Balaban’a ziyarette bulundu.

‘Siyasette münakaşayla müzakere birlikte yürür’
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.04.2024
A+
A-

Manisa DHA – Özel, makamda yaptığı konuşmada “Bütün CHPli belediyelere bir hafta sonra bir tasarruf genelgesi yollayacağız. Geçmişin şatafatından arınacağız. Yeni bir çığır açacağız. Sonra da herkesten bu tasarrufa ve bu israfı sonlandırmaya katkı sağlamasını isteyeceğiz. Diğer partilere de örnek olmasını isteyeceğiz” dedi. 

AK Parti Manisa Milletvekili Mücahit Arınç’ın CHP’li belediyelere ziyaretinin sorulması üzerine Özel şunları söyledi: “Bu tip işlerin yapılması siyasetin normalleşmesi. Vatandaşın da arzusudur. Doğrusu budur. Normal şartlarda siyasette münakaşayla müzakere birlikte yürür. Önemli olan nezaketi terk etmemek. Müzakere etmek, mücadele etmeye mani bir iş değildir. Önce güçlü olacaksınız sonra da müzakereyle o gücünüz tescil edeceksiniz. Biz seçmenin bize verdiği gücü müzakere masasında da kullanmak durumundayız. Yoksa ‘Ben kimseyle görüşmüyorum’ dersen seçimden seçime seçmenin verdiği oya sevinir ya da üzülürsün. Müzakereyi sürdüreceğiz. Sonuç alamadığımız yerde siyasetin diğer mücadele enstrümanlarını kullanmaktan da geri kalmayacağız.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.